Vo veku 54 rokov náhle zomrel obľúbený folklorista a choreograf, spolok musel zrušiť vystúpenie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sviečka, úmrtie
Foto: Ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Obľúbený spolok Kus Petrovská Družina z Báčskeho Petrovca v Srbsku musel zrušiť svoje vystúpenie. Dôvodom je náhla smrť ich choreografa a vedúceho Jána Kováča-Koksa, ktorý zomrel vo veku 54 rokov. Informáciu o jeho smrti zverejnil spolok na sociálnej sieti.

„S hlbokým žiaľom a veľkým zármutkom oznamujeme všetkým priateľom, že nás náhle a nečakane opustil náš Ján Kováč-Kokso, choreograf, vedúci, ale predovšetkým člen našej folklórnej rodiny, veľký priateľ. Janko, nech Ti je ľahká táto petrovská zem. Odpočívaj v pokoji,“ napísali.

Ako uviedol portál regiony.sk, jeho odchod bol nečakaný a ešte v sobotu 16. júna sprevádzal hudobnú skupinu na oslavách v Martine pri príležitosti 740. výročia prvej písomnej zmienky. Práve v Martine sa narodil, žil a pôsobil v Báčskom Petrovci.

Zaspomínala si naňho aj kolegyňa Svetlana Surová, ktorá s ním natočila reláciu. „Nečakane ste odišli, budete chýbať. Rovnako ako Váš humor. Česť Vašej pamiatke, úprimnú sústrasť rodine, folklórnemu súboru Petrovská družina a celej dolnozemskej komunite,“ dodala.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať