Vo veku 68 rokov zomrel chirurg a prešovský mestský poslanec Peter Bandura

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Bandura
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vo veku 68 rokov v nedeľu 17. marca náhle zomrel lekár a prešovský mestský poslanec Peter Bandura. Ako poslanec zastupoval volebný obvod č. 2 (Sídlisko II, Kalvária, Kamenná baňa, Wilec hôrka, Borkút, Kyslá Voda, Cemjata, Vydumanec). Bol tiež členom Komisie mestského zastupiteľstva pre dopravu, strategický rozvoj a informatizáciu.

Bandura vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Vyše tridsať rokov pôsobil ako chirurg v prešovskej nemocnici a od roku 1989 pôsobil dva roky ako expert na chirurgiu v Tunise. Neskôr viedol súkromnú chirurgickú ambulanciu.

Bol zakladateľom Slovenskej laparoskopickej spoločnosti. Venoval sa aj orientálnej medicíne a akupunktúre. V roku 2017 na lekárskej fakulte Univerzity Komenského získal z akupunktúry v poradí tretiu atestáciu.

V roku 2022 bol Bandura zvolený za poslanca Mestského zastupiteľstva v Prešove za stranu Smer- SDD. V mestskom parlamente pôsobil aj v rokoch 1998 až 2002 ako nominant Strany občianskeho porozumenia.

V rokoch 1999 až 2002 bol krajským štátnym lekárom, neskôr viedol aj pobočku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Prešove. Pred necelým týždňom oslávil svoje 68. narodeniny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Prešovská nemocnicaSMER-SDUPJŠ Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v KošiciachÚrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou