100 eur od štátu chcú tisíce ľudí, je dôležité podať žiadosť

100 eur
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny dostali do konca mája 3,5 tisíca žiadostí o poskytnutie 100-eurovej inflačnej pomoci. Dávka je určená pre domácnosti s nízkym príjmom, ktoré nedostali inflačnú pomoc v minulom roku.

Najviac žiadostí o inflačnú pomoc podali ľudia v okrese Rimavská Sobota, v Košiciach a v Bratislave. Úrady práce sú pripravené poskytnúť inflačnú dotáciu ešte viac ako 40-tisíc ľuďom. Je ale dôležité, aby si občania podali na úrad práce žiadosť do konca júla,“ uviedol v tlačovej správe generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karol Zimmer.

Jednorazový príspevok

O dávku je potrebné požiadať na úrade práce v mieste bydliska domácnosti. Prvé dávky sa k ľuďom dostanú už v júni. Jednorazový príspevok v sume 100 eur by malo dostať približne 50-tisíc ľudí.

O 100-eurovú dávku môže požiadať osoba s trvalým alebo prechodným pobytom na území Slovenska žijúca v domácnosti, ktorej priemerný mesačný príjem za posledných šesť mesiacov bol najviac vo výške 1,81-násobku životného minima.

Podmienky pomoci

Podmienkou je, že žiadny člen domácnosti nedostal vlani od štátu pomoc formou dotácie alebo zvýšenej dávky či trinásteho dôchodku. Dotáciu úrad práce poskytne na jednu domácnosť jednému jej členovi, a to aj v prípade, ak podmienky spĺňa viac členov domácnosti.

Osoba predkladá žiadosť za celú domácnosť úradu práce a sociálnych vecí, v ktorého územnom obvode má domácnosť trvalý alebo prechodný pobyt. Žiadosť o 100-eurovú inflačnú pomoc je možné podať od 1. mája do 31. júla tohto roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karol Zimmer
Firmy a inštitúcie ÚPSVaR Úrad práce sociálnych vecí a rodiny