Americkej burze sa darilo, index S&P uzavrel na novom historickom maxime

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Obchodovanie, New York Stock Exchange, akcie, akciový trh, NYSE
Foto: ilustračné, SITA/ AP

Akciový trh v USA v pondelok posilnil. Index S&P 500 prekonal historické maximum, ktoré dosiahol minulý týždeň vo štvrtok.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Historicky nízke úrokové sadzby spolu so silným rastom firemných ziskov indexu pomohli viac ako zdvojnásobiť jeho hodnotu v porovnaní s dnom, na ktoré sa prepadol v marci 2020 na začiatku pandémie koronavírusu.

Nákup pre vozový park

Index S&P 500 posilnil o 0,5 percenta na 4 566,48 bodu, Dow Jones o 0,2 percenta na 35 741,15 bodu a Nasdaq o 0,9 percenta na 15 226,71 bodu.

Akcie výrobcu elektrických áut Tesla poskočili o 12,7 percent po tom, čo prevádzkovateľ siete autopožičovní Hertz oznámil, že pre svoj vozový park kúpi 100-tisíc áut typu Model 3.

Vyššie zisky

Spoločnosti zastúpené v indexe S&P 500 doteraz zverejnili za tretí kvartál správy o ziskoch, ktoré boli v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vyššie o takmer 46 percent. Budúci týždeň zverejnia údaje o hospodárení v predchádzajúcom štvrťroku spoločnosti Apple, Microsoft, Amazon a materská spoločnosť Googlu Alphabet. Z pohľadu trhovej hodnoty sú to štyri najväčšie firmy na Wall Streete.

Vo farmaceutickom sektore posilnili akcie spoločnosti Moderna o sedem percent po tom, čo oznámila povzbudzujúce údaje o účinnosti jej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v prípade detí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AlphabetAmazonAppleHertzMicrosoftModernaTesla