Americký akciový trh zatlačilo nadol zlacnenie veľkých firiem, ázijská burza uzavrela zmiešane

Akciový trh, burza
Foto: SITA/AP

Zlacnenie niekoľkých veľkých spoločností zatlačilo v utorok väčšinu amerického akciového trhu nadol. Spoločnosť Snap, ktorá je majiteľom aplikácie na zdieľanie fotiek Snapchat, zverejnila varovanie v oblasti zisku, čo viedlo k poklesu jej akcií o 43,1 percenta.

To vystrašilo investorov, ktorí zareagovali výpredajom akcií firiem prevádzkujúcich sociálne médiá. Materská spoločnosť Facebooku stratila 7,6 percenta.

Firmy Amazon a Target zlacneli

Maloobchodné firmy a spoločnosti priamo závislé od výdavkov spotrebiteľov tiež klesli. Amazon zlacnel o 3,2 percenta a firma Target stratila 2,6 percenta. Firmy podnikajúce vo výstavbe domov zamierili nadol po správe, že predaj nových domov na americkom trhu v apríli klesol o 26,9 percenta. Firma KB Home si odpísala 2,7 percenta.

Index S&P 500 oslabil o 0,8 percenta na 3 941,48 bodu. Technologický Nasdaq si odpísal 2,3 percenta a uzavrel na úrovni 11 264,45 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 si pohoršil o 1,6 percenta na 1 764,83 bodu.

Ázijská burza uzavrela zmiešane

Zisky firiem McDonald’s a UnitedHealth však nahor posunuli priemyselný index Dow Jones, ktorý stúpol o 0,2 percenta na 31 928,62 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol v stredu zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 stratil 0,26 percenta, ale index čínskej burzy Shanghai Composite vzrástol o 1,18 percenta a hongkonský index Hang Seng si prilepšil o 0,52 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AmazonFacebookKB HomeMcDonald'sSnapchatTargetUnitedHealth Group