Európsky investičný fond a UniCredit zvýšili podporu pre malé podniky na 1 mld. eur

Zmenáreň
Ilustračné foto Slovenská sporiteľňa

Európsky investičný fond (EIF) a skupina UniCredit sa dohodli na zvýšení podpory pre malé a stredné podniky cez záruku InnovFin o dodatočných 500 mil. eur. Celková suma tak stúpla na 1 mld. eur. Cieľom je podľa vyjadrení skupiny UniCredit zlepšiť v regióne strednej a východnej Európy prístup k financovaniu pre inovatívne malé a stredné podniky a malé spoločnosti so strednou kapitalizáciou v deviatich krajinách. Týka sa to Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Chorvátska, Českej republiky, Maďarska, Rumunska, Srbska, Slovenska a Slovinska.

Podpredsedníčka Európskej investičnej banky Liliana Pavlovová dúfa, že aj v budúcnosti vďaka súčasnému vzťahu budú aj naďalej navrhovať účinné spôsoby poskytovania podpory tým, ktorí to potrebujú. „Transakcia zvýši celkové portfólio z 500 mil. eur na jednu miliardu eur v prospech približne 1 300 malých a stredných podnikov a malých spoločností so strednou kapitalizáciou,“ priblížil riaditeľ EIF pre investície Alessandro Tappi.

Prostriedky rozdelí deväť lokálnych bánk a šesť lízingových spoločností zo skupiny UniCredit. Za posledných osem rokov UniCredit spustil v spolupráci s EIF v celej strednej a východnej Európe viac ako desať iniciatív s celkovou kapacitou viac než 1,7 mld. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UniCredit Bank