Finančná správa podáva daňovníkom pomocnú ruku, pri vypĺňaní priznania vám pomôže aj online

Daňové priznanie
Foto: ilustračné, SITA/Katarína Acél - Gáliková

Finančná správa podáva daňovníkom pomocnú ruku pri vypĺňaní daňového priznania za zdaňovacie obdobie roka 2022. Posledné dva marcové týždne im bude okrem štandardných komunikačných kanálov k dispozícii aj online poradňa na call centre.

Ostávajú posledné týždne

Konzultanti finančnej správy v stanovených hodinách prostredníctvom Live Chatu pomôžu daňovníkom pri vypĺňaní daňového priznania typu A. Pri daňovom priznaní typu B im pomôžu v prípade príjmov zo zamestnania alebo prenájmu nehnuteľnosti, okrem prípadov, keď s prenájmom nehnuteľností podnikajú. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Na podanie daňového priznania k dani z príjmov, ako aj zaplatenie dane za rok 2022 zostávajú posledné týždne. Online poradňa bude fungovať od 20. marca do 31. marca, a to v 12. týždni dopoludnia od 9:00 do 11:00 a následne popoludní od 14:00 do 15:00.

Kolónka Live Chat

V 13. týždni bude fungovať dopoludnia od 10:00 do 12:00 a popoludní od 17:00 do 19:00. Prístup k online poradni je dostupný na portáli finančnej správy v časti Kontakty. Potrebné je len kliknúť na kolónku Live Chat a vybrať si kolónku daňového priznania typu A alebo B. Následne bude klient presmerovaný na konzultanta, ktorý sa mu bude venovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Rybanská
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR