Hospodárenie Union poisťovne bolo negatívne poznačené epidémiou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
1 final.jpg
Foto: Union


Tohtoročné hospodárenie Union poisťovne bolo výrazne negatívne poznačené epidémiou. Tá spôsobila predovšetkým výpadok predaja cestovného poistenia v spoločnosti. Ako ďalej pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Union poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová, vývoj poistenia v roku 2021 závisí od toho, ako bude fungovať ekonomika. Ak bude situácia naďalej rovnaká, tak je predpoklad zatvárania ďalších prevádzok, reštaurácii, hotelov, čo bude mať vplyv na vyššiu stornovanosť poistných zmlúv. Na druhej strane môže kríza priniesť podľa hovorkyne aj nové príležitosti.

Rok 2021 bude podľa Ksenzsighovej významný aj vďaka kúpe 100 % akcií Poštovej poisťovne. „Aj vďaka tejto transakcii očakávame rast trhového podielu a zisku Union poisťovne. Predpokladáme, že rok 2021 bude rokom uvedenia nových produktov Unionu v distribučných sieťach Poštovej banky a Slovenskej pošty,“ dodala Ksenzsighová

O tom, že Poštová poisťovňa mení majiteľa poisťovňa Union informovala v prvej polovici decembra. Svoj poistný kmeň tak rozšíri o viac ako 160-tisíc klientov. Nasledovať budú ešte formálne kroky, ako schvaľovanie dozorujúcimi orgánmi, ktorými sú Národná banka Slovenska a Protimonopolný úrad. Pre klientov Poštovej poisťovne sa však touto transakciou fakticky nič nemení, ich zmluvy ostávajú platné za pôvodných podmienok.

O spoločnosti

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Union poisťovňa