J&T Banka získala medzinárodný investičný rating od Moody´s, agentúra ocenila aj diverzifikáciu a stabilnú vkladovú bázu

Moody's
Foto: ilustračné, SITA/AP

J&T Banka získala medzinárodný investičný rating od agentúry Moody´s. V tlačovej správe o tom informoval hovorca banky Milan Janásik. Ako uviedol, agentúra dnes oficiálne pridelila banke investičný rating Baa2 so stabilným výhľadom.

Pozícia banky

Banka sa týmto krokom zaradila k niekoľkým vybraným firmám, ktoré na Slovensku a v Česku majú investičný rating. Agentúra okrem iného oceňuje vybudovanú pozíciu banky v oblasti korporátneho financovania, a tiež diverzifikovanú a stabilnú vkladovú bázu.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s pridelila rating dlhodobých vkladov na úrovni Baa2 so stabilným výhľadom a rating krátkodobých vkladov na úrovni Prime-2.

Definícia agentúry

„Ide o ratingové ohodnotenie na prestížnom, takzvanom investičnom stupni,“ vysvetlil Janásik s tým, že dlhodobé záväzky s hodnotením Baa predstavujú podľa definície agentúry mierne kreditné riziko. Krátkodobé záväzky s hodnotením Prime-2 odrážajú vysokú schopnosť splácania týchto záväzkov.

„Vďaka ratingu investičného stupňa sa nám otvárajú príležitosti na získavanie kapitálu tak na európskych, ako aj na svetových trhoch,“ dodala riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Janásik
Firmy a inštitúcie Moody's