Kampaň finančnej správy priniesla štátu takmer milión eur, rodičia dobrovoľne vrátili neoprávnený daňový bonus

Rodina, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Preventívna listová kampaň finančnej správy zameraná na správne uplatňovanie daňového bonusu na dieťa priniesla štátu takmer 1 milión eur. Tieto prostriedky získala finančná správa vďaka dobrovoľne vráteným čiastkam, ktoré si rodičia uplatnili, ale aj kontrolou.

Listová kampaň

Vďaka listovej kampani zatiaľ dobrovoľne vrátilo neoprávnenú sumu daňového bonusu 39 % z oslovených rodičov, čím do štátneho rozpočtu pritieklo dodatočných 700-tisíc eur. Daňová kontrola priniesla do rozpočtu ďalších 280-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Listovej kampani predchádzali kontroly 248 vybraných daňovníkov s najvyššími nominálnymi nezrovnalosťami, ktorí si uplatňovali dvojnásobnú sumu daňového bonusu opakovane vo viacerých rokoch.

Neoprávnené uplatnenie sa potvrdilo až v 97 % prípadov. Finančná správa preto spustila listovú kampaň zameranú práve na túto oblasť.

Daňový bonus na dieťa

V rámci nej zaslala 3 080 daňovníkom listy, v ktorých ich upozornila, že daňový bonus na vyživované dieťa za zdaňovacie obdobia rokov 2018 až 2020 si pravdepodobne uplatnili vo vyššej sume ako ustanovuje zákon.

Následne do 31. decembra tohto roku mali čas na to, aby podali DP za každý rok, v ktorom táto situácia nastala, a zaplatili vzniknutý rozdiel na dani z príjmu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Rybanská
Firmy a inštitúcie Finančná správa