Najbohatšou rodinou sveta sú stále Waltonovci

Walmart, obchod
Obchodný reťazec Walmart Foto: ilustračné, SITA/AP

Priemerná hodinová mzda na Slovensku dosahuje niečo cez šesť eur. Najbohatšia rodina sveta – Waltonovci – pritom zarobí za rovnaký čas milióny amerických dolárov. Majetok superboháčov neohrozila podľa vyjadrení spoločnosti Across Private Investments ani koronakríza. Veľa rodín využilo prepady na nové investície.

Majetok najbohatšej rodiny sveta expandoval aj napriek rozsiahlemu prepadu v americkom maloobchodnom sektore. Waltonovci sú bohatší ako kedykoľvek predtým, na konte majú 215 mld. amerických dolárov. Za úspechom svetoznámej rodiny stojí Sam Walton, ktorý v roku 1962 založil sieť predajní Walmart. Ide o najväčšieho maloobchodného predajcu na svete s tržbami 524 mld. dolárov. Majetok Waltonovcov vzrástol za posledný rok v priemere o 3 mil. dolárov za hodinu.

Cukrovinky aj ropa

Druhou najbohatšou rodinou sveta sú podľa agentúry Bloomberg Marsovci so svojou spoločnosťou Mars a majetkom 120 mld. dolárov. Mars je lídrom medzi svetovými cukrárskymi spoločnosťami. Spoločnosť uviedla na trh napríklad sladkosti M&M´s, Milky Way či ikonické tyčinky Mars.

Na treťom mieste sú Kochovci so spoločnosťou Koch Industries a majetkom 109,7 mld. dolárov. Koch Industries je americký konglomerát energetických spoločností. Štvrté miesto s majetkom 95 mld. dolárov obsadila saudská kráľovská rodina. Saud je kráľovská dynastia, po ktorej je pomenovaná Saudská Arábia. Vládne od roku 1932 a väčšinu peňazí získava z ropy a vlastníctva rôznych spoločností.

(1 EUR = 1,1763 USD)

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom