O slovenskú klientelu chce zabojovať ďalšia banka, zaujať chce účtom zadarmo, či výhodnými kurzami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mobil, aplikácia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenskú bankovú klientelu chce zaujať ďalší hráč. Banka myTU, ktorá má pôvod v Litve, pôsobí už aj na Slovensku a v ďalších krajinách Európy. Hlavnými ťahákmi novej banky je podľa Živé.sk bezplatné vedenie účtu, okamžité platby a dva výbery mesačne zadarmo. Jeden poplatok, za správu platobnej karty, však má.

Banka aktuálne spustila cielenú kampaň najmä na sociálnych sieťach. Ide o plne licencovanú inštitúciu a prostriedky ľudí sú chránené centrálnou bankou Litvy. Vklady ľudí sú v EÚ chránené do výšky 100-tisíc eur.

Bezplatné vedenie účtu

Jednou z hlavných výhod, ktoré banka myTU ponúka, je bezplatné vedenie účtu. Ide o bežnú ponuku digitálnych bánk. Založenie účtu sa uskutoční online s platným dokladom totožnosti.

Samotná správa účtu funguje cez aplikáciu, ktorá je v slovenčine. Výhodou je, že myTU podporuje aj okamžité platby.

Ďalším lákadlom pre zákazníkov sú dva bezplatné výbery do 200 eur z bankomatov mesačne. Táto ponuka platí pre bankomaty na Slovensku aj v zahraničí. Výnimkou môžu byť iba extra poplatky, ktoré si môžu účtovať samotné bankomaty. Pri vyšších sumách než 200 eur sa platia dve percentá z vyberanej sumy, minimálne 2,5 eura.

Servisný eurový poplatok

Samotné vydanie a doručenie platobnej karty je zadarmo. Za kartu sa však platí servisný poplatok jedno euro mesačne. Banka nezmieňuje možnosť vytvorenia virtuálnej karty. Inštitúcia popisuje, že ponúka aj výhodné výmenné kurzy.

Banka tiež poskytuje účet pre deti, podnikateľský účet, či zbieranie vernostných bodov a výmenou za ne budú môcť klienti získať odmeny.

Z digitálnych inštitúcií je populárna najmä Revolut, ale aj N26, Wise, Monese či Monese. Tiež mávajú základný účet zadarmo. Rovnako lákajú na výhodné výmenné kurzy, limitované bezplatné výbery z bankomatov či na ďalšie funkcie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie myTU