Poisťovňa Generali pre vojnu na Ukrajine zatvorí svoje pobočky v Moskve, finančne pomôže aj utečencom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Generali
Foto: ilustračné, Generali Poisťovňa, a.s.

Talianska poisťovacia skupina Generali v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu zatvorí svoje zastúpenie v Moskve. Skupina sa zároveň rozhodla odstúpiť zo svojich pozícií v predstavenstve ruskej poisťovne Ingosstrach, v ktorej vlastní menšinový investičný podiel 38,5 percenta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Asistenčné služby Generali Europ Assistance tiež ukončia podnikanie v Rusku. Generali uviedla, že jej minoritná pozícia na ruskom trhu je v súlade s platnými sankciami, pričom skupina ju stále vyhodnocuje. Skupina o tom informovala v tlačovej správe, ktorú zverejnila v piatok.

Spoločnosť Generali ďalej oznámila, že sa rozhodla venovať tri milióny eur na podporu utečeneckých programov, vrátane príspevku pre Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov, ktorý zastrešuje humanitárnu pomoc na Ukrajine.

„V súčasnosti sa koná v krajinách, kde Generali pôsobí, aj globálna kampaň na získanie finančnej pomoci pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine,“ informovala firma. Vyzbieranú sumu Generali znásobí a venuje ju organizácii Unicef na pomoc postihnutým rodinám.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Generali PoisťovňaOrganizácia Spojených národov (OSN)UNICEF Detský fond OSN