Poisťovni Wüstenrot poklesol zisk o viac ako 30 percent, za nižšími výnosmi vidno pandémiu

Wüstenrot poisťovňa
Foto: ilustračné, Wüstenrot poisťovňa

Wüstenrot poisťovňa dosiahla v minulom roku čistý zisk 1,8 milióna eur. Medziročne je to pokles o 32 percent. Na hospodárskych výsledkoch poisťovne sa negatívne podpísali priame aj nepriame dopady pandémie COVID-19.

Okrem iného, minulý rok klesol predaj či registrácia nových vozidiel o približne 25 percent, čo sa prejavilo na záujme o havarijné poistenie. Obmedzenie mobility zas podľa vyjadrení spoločnosti negatívne zasiahlo ponuku cestovného poistenia.

Trh pociťoval daň z poistenia

Navyše, trh s neživotným poistením minulý rok naďalej pociťoval daň z poistenia vo výške 8 percent či náklady spojené so škodami, ktoré spôsobili vozidlá bez zákonnej poistky. Celkovo na odvodoch a daniach z neživotného poistenia spoločnosť zaplatila 2,4 milióna eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Na druhej strane, Wüstenrot zaznamenal nárast pri rizikovom životnom poistení. Zároveň sa znížili náklady na prevádzku bez toho, aby sa úspora dotkla starostlivosti o klientov,“ povedal šéf Wüstenrot Slovensko Marian Hrotka.

Výrazné ambície

Spoločnosť si pre najbližšie obdobie nastavila výrazne vyššie ambície. „Chceme významným spôsobom posilniť naše aktivity, plánujeme investície do inovácií a zvyšovania nášho trhového podielu v poisťovníctve. Zároveň, plánujeme posilnenie našej pozície v oblasti komplexných finančných služieb,“ uzavrel Hrotka.

Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia.

Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian Hrotka
Firmy a inštitúcie Wüstenrot poisťovňa