Politici by nemali rezignovať na modernizáciu zákona o dlhovej brzde, myslí si minister Horváth

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 2. schôdze
Minister financií SR Michal Horváth počas rokovania 2. schôdze vlády SR. Bratislava, 24. máj 2023. Foto: SITA/Diana Černáková

Minister financií Michal Horváth spoločne s Radou pre rozpočtovú zodpovednosť apeluje na politikov, aby nerezignovali na modernizáciu zákona o dlhovej brzde. Ak by národná rada jej novelu prijala, súčasná vláda by napríklad nemusela predložiť vyrovnaný rozpočet.

Ako som už v minulosti povedal, príprava vyrovnaného rozpočtu je v tomto prípade len plytvanie zdrojmi a ľudskými kapacitami štátu. Ministerstvo financií by sa malo v najbližších mesiacoch plne sústrediť iba na prípravu realistického a zodpovedného rozpočtu, ktorý by dostatočne zohľadňoval potreby ekonomiky aj všetkých občanov našej krajiny,“ uviedol Horváth na sociálnej sieti.

Parlament novelu ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti neustále presúva, a to od konca roka 2020. Dôvodom bola nezhoda v rámci bývalej koalície. Strana SaS totiž presadzovala zakomponovanie daňovej brzdy do návrhu novely. Po reforme dlhovej brzdy volal aj vtedajší štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek. Spojenie dlhovej brzdy s daňovou brzdou je však podľa neho v ideologickom rozpore s konceptom dlhovej brzdy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal Horváth
Firmy a inštitúcie Rada pre rozpočtovú zodpovednosťSaS Sloboda a Solidarita