Poslankyne PS a KDH zdôrazňujú dôležitosť dialógu so zamestnávateľmi pri zvyšovaní minimálnej mzdy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peniaze, mzda, muži, ženy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Poslankyne PS a KDH považujú za dôležité vypočutie zamestnávateľov pri navyšovaní minimálnej mzdy. Podľa poslankyne za Progresívne Slovensko Simony Petrík, ktorá sa vyjadrila pre tlačovú agentúru SITA, ich strana nie je proti navyšovaniu minimálnej mzdy na úroveň 60 %, avšak treba to podľa nej citlivo odkomunikovať najmä s tripartitou a zamestnávateľmi.

„Aktuálne je minimálna mzda na úrovni 57 %, to zvýšenie o 3 % sa môže ľuďom zdať veľmi málo. V skutočnosti to však pre jedného zamestnanca a zamestnávateľa predstavuje navýšenie o približne 100 eur,” uviedla Petrík.

Podľa opozičnej poslankyne treba myslieť na menších a stredných zamestnávateľov, ktorým to veľmi navýši náklady na prácu, čo môže viesť k núteným živnostiam.

„Pre nás je najdôležitejšie to, aby nová minimálna mzda bola dohodou medzi sociálnymi partnermi, ktorých sa to týka. Potom by mali nastupovať ďalšie postupy, ale hlavne aby boli vypočuté tie hlasy zamestnávateľov,” vyhlásila za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) poslankyňa Martina Holečková. Zároveň dodala, že k návrhu sa bude hnutie vyjadrovať, až keď bude jasná finálna verzia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina HolečkováSimona Petrík
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieProgresívne Slovensko (PS)