Protimonopolný úrad odklepol NN Group získanie výlučnej kontroly nad spoločnosťou Finportal

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dsf1161_v2_full_hd.jpg
Foto: Finportal

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil získanie výlučnej kontroly skupiny NN Group N.V. nad spoločnosťou Finportal, a.s.. Spoločnosť NN na Slovensku pôsobí v oblasti životného poistenia, starobného dôchodkového sporenia a doplnkového dôchodkového sporenia.

Spoločnosť Finportal poskytuje finančné sprostredkovanie v sektoroch poistenia alebo zaistenia, kapitálového trhu, prijímania vkladov, poskytovania úverov, doplnkového dôchodkového sporenia a starobného dôchodkového sporenia.

„V rámci aktivít účastníkov koncentrácie nedochádza k žiadnemu horizontálnemu prekrytiu, avšak koncentráciou dochádza medzi nimi k dodávateľsko-odberateľskému vzťahu,“ uviedol PMÚ.

Podľa úradu sa však nepreukázali negatívne dôsledky daného vertikálneho prepojenia vzhľadom na možnosti získavania citlivých informácií. PMÚ dospel k záveru, že posudzovaná koncentrácia značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu.

NN Group je finančná skupina holandského pôvodu. Pôsobí v 19 krajinách sveta a ponúka klientom produkty životného poistenia, sporenia na dôchodok a správy investícií. Na Slovensku pôsobí NN už 25 rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FinportalNN GroupPMÚ Protimonopolný úrad SR