Situácia na americkej burze sa po hlbokom prepade stabilizovala, tri indexy si prilepšili

Obchodovanie graf
Foto: ilustračné, SITA/AP

Situácia na akciovom trhu v USA sa po hlbokom prepade z minulého týždňa, ktorý vyvolal najnovší variant koronavírusu, v pondelok stabilizovala. Investori čakajú na ďalšie signály, aké škody môže nová mutácia spôsobiť ekonomike.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Index S&P 500 vyrovnal viac ako polovicu piatkových strát. Trh bol síce stabilnejší, nevrátil sa však k expanzii, ktorú zažíval pred objavením nového variantu známeho pod označením omikron.

Indexy vzrástli

Index S&P 500 vzrástol o 1,3 percent na 4 655,27 bodu, Dow Jones o 0,7 percent na 35 135,94 bodu a Nasdaq o 1,9 percent na 15 782,83 bodu.

Okrem vyhodnocovania ekonomických dopadov variantu omikron sa pozornosť investorov zameriava na aktualizované údaje z ekonomiky, ktoré môžu tento týždeň vplývať na ceny akcií.

Medziročné tempo hospodárskeho rastu

Kľúčovou bude pravdepodobne piatková správa federálneho ministerstva práce o zamestnanosti, pri ktorej ekonómovia očakávajú, že zamestnávatelia v novembri zrýchlili nábor nových pracovníkov.

Hospodárske oživenie stratilo významnú časť dynamiky, keď ekonomiku v lete zasiahol vysoko infekčný delta variant koronavírusu. Medziročné tempo hospodárskeho rastu sa počas júla až septembra spomalilo na 2,1 percent z hodnoty 6,7 percent v druhom štvrťroku.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom