Skupina Insurevolution kúpila poistný kmeň poisťovní Basler na Slovensku a v ČR

Zmluva podpis dokumenty
Ilustračné foto. pixabay.com

Švajčiarska skupina Insurevolution kúpila poistný kmeň poisťovní Basler na Slovensku a v Česku. Dve poisťovne zo skupiny Insurevolution, teda Youplus Insurance International z Lichtenštajnska a myLife Lebensversicherung z Nemecka, tak podľa vyjadrení spoločnosti získajú časť portfólia poistných zmlúv poisťovní Basler. Poisťovňa Youplus 30. decembra prebrala kmeň neživotných poistných zmlúv, poisťovňa myLife sa stala novým poistiteľom kmeňa zmlúv životného poistenia. Prevod sa týka tak aktívnych, ako aj už ukončených poistných zmlúv.

Zameranie na rast

„Som hrdý, že tím Youplus, ktorý v roku 2019 uviedol v Českej republike na trh novú inovatívnu životnú poisťovňu a v nasledujúcich týždňoch vstúpi aj na slovenský trh, dokázal posilniť svoju pozíciu na trhu o akvizíciu poisťovne Basler. Ide o veľmi dôležitý krok v expanzii Swiss Insurevolution Partners s cieľom prehĺbiť európske poisťovacie aktivity,“ povedal predseda správnej rady Swiss Insurevolution Partners Martin Vogl. V nasledujúcich rokoch sa bude skupina aj naďalej podľa neho aktívne zameriavať na organický rast, ako aj rast prostredníctvom fúzií a ďalších akvizícií v regióne.

Poisťovňa Youplus, ktorá sa v najbližších týždňoch chystá vstúpiť na slovenský trh s vlastným produktom životného poistenia, bude na základe zmluvy uzatvorenej s poisťovňou myLife poskytovať starostlivosť klientom oboch poisťovní a zabezpečovať kompletnú správu poistných zmlúv, ako aj likvidáciu poistných udalostí. Poisťovňa Youplus teda poskytuje od 30. decembra v záujme zachovania maximálneho komfortu pre bývalých klientov Basleru kompletný servis zmlúv životného, ako aj neživotného poistenia.

Podmienky zostávajú

Pre klientov žiadnej z poisťovní sa podľa vyjadrení skupiny nič nemení. Podmienky ich poistných zmlúv zostávajú zachované v rovnakej podobe, ako boli dohodnuté s pôvodnými poistiteľmi. Nepremlčané nároky z poistných zmlúv uzatvorených s poisťovňami Basler je možné uplatniť u nových poistiteľov. Tí zabezpečia aj vybavenie už nahlásených poistných udalostí, prípadne iných uplatnených nárokov zo strany klientov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BaslermyLifeYouplus