Slováci si môžu otvoriť bezplatný účet v ďalšej banke, pochádza z Česka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Platobná karta, bezkontaktná platba
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenskí klienti si môžu vybrať účet aj od ďalšieho českého bankového hráča – banky Creditas. Ako zistil web Živé.sk, banka síce zatiaľ oficiálne nevstupuje na Slovensko, ak však majú tunajší obyvatelia záujem o jej služby, vyhovie im.

Bezplatné vedenie účtu

Jednou z hlavných výhod, ktorými sa Creditas snaží pritiahnuť klientov, je bezplatné vedenie účtu. V Česku takúto možnosť ponúka oveľa viac bánk. U nás ide len o niekoľko takých bánk, treba zväčša splniť viaceré podmienky pre bezplatné vedie účtu či zľavu z poplatku.

Creditas poskytuje aj bezplatné výbery z bankomatov na celom svete. Poplatok si môže strhnúť iba správca samotného zariadenia, čo banka nedokáže ovplyvniť.

Eurový účet pre Slovákov

Inštitúcia poskytuje eurové účty, ktoré sú vhodné práve pre Slovákov. Platby a prostriedky sa tak nebudú prepočítavať do českých korún.

„K účtu vydávame platobné karty Mastercard Standard EUR alebo Mastercard Virtual EUR. Eurový účet založíte rovnako všetkými spôsobmi ako bežný účet vedený v korunách,“ uvádza banka.

Banka sa pripravuje na to, že spustí aj okamžité platby v eurách. Termín štartu služby nie je známy. Vklady klientov sú chránené do sumy 100-tisíc eur. Účet v banke môžu využiť aj študenti alebo ľudia, ktorí pracujú v Česku. Získajú k nemu český IBAN, ktorý začína „CZ“.

Zriadenie online

Zriadiť účet sa dá aj na diaľku – cez aplikáciu banky. Dá sa stiahnuť aj zo slovenských aplikačných obchodov – App Store a Google Play. Potrebný je platný doklad totožnosti.

Banka spresnila, že distribúcia platobných kariet je oficiálne v Česku. Po registrácii v aplikácii je však možné kontaktovať zákaznícku linku Creditas a banka dokáže poslať klientovi kartu aj na Slovensko.

Oficiálny vstup zatiaľ neplánuje

Zástupcovia banky ešte v pred dvomi rokmi pre portál Peníze.cz avizovali, že Creditas plánuje oficiálne vstúpiť na tunajší trh. Pred rokom banka uviedla, že má stále v pláne vstúpiť do niektorej z krajín, kde sa platí eurom.

„O vstup na slovenský trh Banka Creditas v tejto chvíli neuvažuje,“ povedala aktuálne riaditeľka externých vzťahov a komunikácie Banky Creditas Lucie Brunclíková.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Creditas