Tatra banka upravuje svoje poplatky, klienti si priplatia za vedenie bezbalíkového účtu a pribudol aj nový poplatok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tatra banka
Foto: ilustračné, facebook.com/tatrabanka
Tento článok pre vás načítala AI.

Ako sme pred časom informovali, Tatra banka od 31. mája upravuje poplatky pri depozitných produktoch, či platobných službách, kde pribudol nový poplatok za vklad hotovosti na pobočke banky. Zmena poplatkov sa nevyhla podľa Finančného kompasu ani debetným a kreditným kartám.

Drvivá väčšina klientov Tatra banky má balíkový účet, a to Účet pre modrú planétuTB, v rámci ktorého majú klienti viaceré služby v cene. Základná cena tohto balíka ostáva na nezmenenej sume 7 eur. Klient si však vie postupne tento poplatok využívaním produktov znížiť na päť eur, tri eurá a až na nulu, ak využíva tri ďalšie produkty banky.

Pri bežných bezbalíkových účtoch v eurách a cudzích menách sa poplatok za vedenie účtu zvyšuje z 5 eur na 7 eur. Zmena sa týka poplatku za bežný účet bez ďalších produktov a služieb. Výpis z účtu doručený poštou zdražie z dvoch eur na tri eurá.

Pribudol nový šesťeurový poplatok za vklad hotovosti na účet. Nový poplatok sa týka vkladu hotovosti na vlastný účet v pobočke.

Poplatok za zobrazenie zostatku v bankomate inej banky zdražie z 50 centov na jedno euro. Výber hotovosti z bankomatu iných bánk v SR a v zahraničí zdražie z troch eur na 5 eur.

Poplatok za spracovanie platby kartou za stávkovanie, lotériu a hazardné hry bude sa zvyšuje z 5 eur na 7 eur.

Poplatok za zmeny na karte stúpne z 5 eur na 10 eur. Banka zavedie nový poplatok za doručenie karty do pobočky, a to 10 eur. Poplatok nadobúda účinnosť 31. augusta.

Výber hotovosti z bankomatu Tatra banky v SR kreditnou kartou zdražie z 5 eur na 10 eur. Avšak ako finančníci nie raz pripomínajú, kreditná karta je určená primárne na platenie a nie vyberanie prostriedkov z bankomatu.

Pri kreditných kartách zdražie aj zasielanie papierových výpisov poštou z dvoch na tri eurá plus poštovné.

Banka zavedie nový poplatok v rámci kreditných kariet vo výške 30 eur, a to za vstup do letiskového salónika. Poplatok nadobúda účinnosť 31. augusta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Tatra banka