Union poisťovňa dosiahla ku koncu novembra hrubé predpísané poistné cez 57 miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Budova Union poisťovne.
Foto: ilustračné, Union poisťovňa

Union poisťovňa dosiahla v minulom roku ku koncu novembra hrubé predpísané poistné 57,46 mil. eur. Ako ďalej agentúru SITA informovala spoločnosť, v medziročnom porovnaní je to nárast o 2 %. Klesli čisté náklady na poistné plnenia. Kým predvlani ku koncu jedenásteho mesiaca boli v objeme 26,42 mil. eur, tak vlani ku koncu novembra to bola suma 25,46 mil. eur. Je to teda zníženie o necelé štyri percentá.

V roku 2020 spoločnosti kleslo predpísané poistné o 6,3 % na 60,25 mil. eur. V rámci celkového hospodárenia sa dostala zo straty 1,3 mil. eur do plusu 325-tisíc eur.

Do zisku sa pritom v roku 2020 firma dostala po niekoľkých rokoch, pretože od roku 2016 vykazovala stratu. Pod pozitívny hospodársky výsledok sa podpísala výrazne nižšia škodovosť, a to predovšetkým v poistení motorových vozidiel.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov.

V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Union poisťovňa