Union poisťovňa očakáva pre koronakrízu negatívny dopad na jej hospodárenie

Union
Centrála Unionu

Union poisťovňa očakáva pre epidémiu nového koronavírusu negatívny dopad na jej hospodárenie. Spoločnosť si analyzovala možné dopady na jej prevádzku, finančnú situáciu a hospodárenie v tomto roku. Negatívny vývoj sa týka poklesu poistného a prípadného bankrotu cestovných kancelárií. Mal by byť ale podľa odhadov poisťovne kompenzovaný pozitívnym vplyvom nižšej škodovosti. Zároveň spoločnosť plánuje podľa jej vyjadrení zaviesť úspory na strane administratívnych nákladov, aby zvýšila profitabilitu.

Vlani v strate, no s rastom poistného

V minulom roku vykázala firma stratu 1,3 mil. eur, ktorú medziročne ešte viac prehĺbila z mínusových 142-tis. eur v roku 2018. Pod hospodársky výsledok sa podľa vyjadrení spoločnosti negatívne podpísala vyššia škodovosť aj frekvencia škôd v poistení majetku. Predpísané poistné vlani Union poisťovni stúplo o 11,8 % na 64,27 mil. eur. Darilo sa najmä neživotnému poisteniu, predpis v rámci životného poistenia sa znížil.

Najvyšší rast predpisu bol v rámci neživotného poistenia opäť v poistení motorových vozidiel, a to o viac ako 5 mil. eur. Poisťovňa pokračovala vo svojich snahách o zlepšenie škodovosti v poistení motorových vozidiel. Zavedením nového technického modelu s rozšírenou segmentáciou sa poisťovni podľa jej vyjadrení úspešne darilo oslovovať klientov s menej škodovým profilom. A to pri zachovaní vysokého tempa rastu. Firme sa tak podarilo znížiť predikovanú škodovosť na nových poistných zmluvách. Pokračovanie v ozdravovaní poistenia motorových vozidiel zostáva prioritou aj pre rok 2020.

O spoločnosti

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Union poisťovňa