Valné zhromaždenie skupiny Tatry mountain resorts schválilo vydávanie nových akcií, vyplatiť chce dlhy po pandémii

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Les, Vysoké Tatry
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Valné zhromaždenie spoločnosti Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) odsúhlasilo emitovanie približne 6,3 mil. nových akcií. Ako informovala skupina podnikajúca v turizme, vďaka nim môže získať až 120 mil. eur nového kapitálu, ktoré chce použiť na stabilizáciu a ďalší rozvoj firmy.

Valné zhromaždenie spoločnosti TMR sa uskutočnilo dňa 17. mája v liptovskom vodnom parku Tatralandia.

Prítomní akcionári odsúhlasili návrh na zvýšenie základného imania spoločnosti v aktuálnej výške 46 950 386 eur o sumu v maximálnej výške 44 210 530 eur vydaním a upísaním najviac 6 315 790 kusov nových akcií pre svojich jestvujúcich ako aj potenciálnych nových investorov.

Schválený úpis by mal byť impulzom pre celú spoločnosť. Zdvojnásobením vlastného kapitálu by sme chceli vyplatiť dlhy, ktoré nám narástli po pandémii Covidu a do ktorých ide v súčasnosti veľká časť zisku, ktorý dosahujeme. Je to zároveň cesta, ktorá prináša zdroje na jej ďalší rozvoj a zvyšovanie hodnoty spoločnosti pre akcionárov. Zároveň by to znamenalo aj to, že firma by mohla opäť vyplácať dividendy a stať sa ešte atraktívnejšou aj na burze,“ informoval predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

Spoločnosť TMR, a.s. je so svojimi dcérskymi spoločnosťami lídrom v prevádzkovaní horských stredísk a zábavných parkov a poskytovaní turistických služieb v strednej a východnej Európe. Jej portfólio zahŕňa najvýznamnejšie horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty a hotely v regióne. Spoločnosť prevádzkuje strediská v jednotlivých segmentoch na Slovensku, v Českej republike, Poľsku a v Rakúsku. Jej akcie sú obchodované na burzách v Prahe, Bratislave a Varšave.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor Rattaj
Firmy a inštitúcie A.s.TatralandiaTatry mountain resorts