ŽSR stráca výlučnú kontrolu nad DDS Stabilita, do obchodného vzťahu vstupuje Pro Partners Holding

Investovanie, obchodovanie, peniaze, podnikanie
ŽSR mali nad spoločnosťou Stabilita negatívnu výlučnú kontrolu. Po novom sa to však zmení. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Spoločnosť Pro Partners Holding (PPH), a.s. nadobúda v doplnkovej dôchodkovej spoločnosti Stabilita 35,39-percentný podiel na jej základnom imaní. Stalo sa tak odkúpením 5,17-percentného podielu od spoločnosti Železiarne Podbrezová a 30,22-percentného podielu od firmy Lorea Investments.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Železníc SR (ŽSR) Ria Feik Achbergerová, do času odkúpenia týchto podielov spoločnosťou PPH mali ŽSR nad spoločnosťou Stabilita negatívnu výlučnú kontrolu, po novom pôjde o spoločnú kontrolu vykonávanú spoločnosťami ŽSR a PPH.

Podiel ŽSR zostáva nezmenený

Akcionársky podiel ŽSR v spoločnosti Stabilita podľa nej zostáva nezmenený, na úrovni 55,26 percenta.

„Na prijatie rozhodnutia valného zhromaždenia spoločnosti Stabilita je potrebná dvojtretinová väčšina hlasov všetkých akcionárov, preto sa kontrola nad spoločnosťou Stabilita zmení z negatívnej výlučnej kontroly vykonávanou spoločnosťou ŽSR na spoločnú kontrolu (spoločný podnik) vykonávanú spoločne spoločnosťami ŽSR a PPH,“ dodala hovorkyňa ŽSR.

Zmena kontroly nad spoločnosťou

Protimonopolný úrad SR schválil koncentráciu spoločností ŽSR, Pro Partners Holding, a.s., Bratislava a doplnkovej dôchodkovej spoločnosti Stabilita.

Koncentrácia spočíva v zmene kontroly nad spoločnosťou Stabilita z výlučnej kontroly ŽSR na spoločnú kontrolu ŽSR a Pro Partners Holding formou vytvorenia spoločného podniku. Rozhodnutie úradu z 12. novembra nadobudlo právoplatnosť 22. novembra.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ria Feik Achbergerová
    Firmy a inštitúcie PMÚ Protimonopolný úrad SRŽeleziarne Podbrezová (ŽP)ŽSR Železnice Slovenskej republiky