Automobilka Tesla zmenila adresu svojej centrály, presťahovala ju do Texasu

Tesla, USA
Foto: ilustračné, SITA/AP

Spoločnosť Tesla oficiálne premiestnila svoju centrálu zo Silicon Valley do veľkej továrne vo výstavbe pri meste Austin v Texase. Vyplýva to z hlásenia americkým regulačným úradom, ktoré výrobca elektromobilov predložil v stredu večer.

Sťahovanie na Gigafactory

Generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk informoval o pripravovanom sťahovaní v októbri na výročnom zasadnutí akcionárov. Podľa hlásenia sa premiestnenie centrály z kalifornského Palo Alto na miesto, ktoré Tesla nazýva Gigafactory, na Harold Green Road neďaleko Austinu, uskutočnilo v stredu.

V oznámeniach americkým regulačným orgánom z konca minulého roka Tesla uviedla, že po celom svete zamestnáva približne 71-tisíc ľudí. Podľa tlačových správ spoločnosti z roku 2020 asi 10-tisíc zamestnancov pracuje v centrále v Palo Alto a ďalších 10-tisíc v továrni v kalifornskom Fremonte.

Najväčší kvartálny zisk v histórii

V treťom štvrťroku Tesla dosiahla najväčší kvartálny zisk vo svojej histórii vo výške 1,62 miliardy dolárov. Prekonala tak skorší rekordný zisk 1,14 miliardy dolárov z druhého kvartála tohto roka.

Automobilku podporili rekordné predaje áut, ktoré počas júla až septembra medziročne stúpli o 72 percent. V treťom kvartáli Tesla na trh dodala 241 300 elektrických áut napriek tomu, že zápasila s nedostatkami surovín, ktoré postihli celé odvetvie.

(1 EUR = 1,1314 USD)

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Elon Musk
    Firmy a inštitúcie Tesla