Handtmann buduje v Kechneci nový závod, od štátu môže získať milióny vo forme úľavy na dani z príjmov

Priemyselný park
Foto: ilustračné, Gettyimages

Nemecká spoločnosť Handtmann, ktorá v priemyselnom parku v Kechneci buduje nový závod na výrobu hliníkových odliatkov pre automobilový priemysel za viac ako 87 mil. eur, žiada od štátu investičný stimul.

Ministerstvo hospodárstva SR firme podľa materiálu predloženého na medzirezortné pripomienkové konanie ponúka pomoc 4,5 mil. eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Zámer ešte musí schváliť vláda.

Vďaka investícii by do konca roka 2025 malo vzniknúť 158 nových pracovných miest. O projekte informoval pri príležitosti začatia výstavby závodu ešte v lete roku 2019 vtedajší podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši, veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku Joachim Bleicker a predstavitelia firmy Handtmann.

Ukončenie prác na investičnom zámere je plánované na koniec roka 2023 a dosiahnutie plnej plánovanej kapacity výroby prijímateľ predpokladá v roku 2025.

Handtmann

Spoločnosť Handtmann bola založená v roku 1873 a nachádza sa nepretržite v rukách rovnomennej rodiny. Od roku 1946 rodinný podnik rástol a dnes je medzinárodnou skupinou s diverzifikovanými aktivitami, najmä v oblasti odlievania ľahkých kovov, výroby strojov a zariadení pre potravinársky priemysel a taktiež špeciálnych plastov. Od roku 2009 má spoločnosť závod aj v Košiciach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Raši
Firmy a inštitúcie HandtmannMH Ministerstvo hospodárstva SR