Slovensko má s automobilkou Volvo niekoľko investičných zámerov, ministerstvo práce zase dve podmienky (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Erik tomáš
Minister práce Erik Tomáš na tlačovej besede o automobilke Volvo. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 20. novembra, 14:35 

Rezort práce a sociálnych vecí podľa ministra práce rokoval s automobilkou Volvo. „Na automobilku Volvo máme dve podmienky, a to, aby ich prioritou bolo zamestnávanie slovenských občanov a aby mali zamestnanci dôstojné pracovné podmienky,“ dodal minister práce a sociálnych vecí Erik Tomáš.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Slovensko má s automobilkou Volvo ale aj niekoľko ďalších investičných zámerov. Ako po pondelkovom rokovaní vlády uviedla ministerka hospodárstva Denisa Saková, o projektoch už aj detailnejšie rokovali.

Tisícky pracovných miest

Podrobnosti uviesť nechcela, malo by však ísť o tisícky pracovných miest. S automobilkou si dohodli pravidelné stretnutia, ktoré majú zabezpečiť, aby Slovensko plnilo všetky dohodnuté termíny a náležitosti, ale zároveň aj reflektovalo na nové požiadavky investorov.

Podľa vyjadrení Sakovej pritom narazili aj na prvé problémy v súvislosti s investičnými projektami. „Je tam jeden projekt, ktorý sa týka okresu Rimavská Sobota, ktorý sme nenašli v úplne dobrej kondícii a preverujeme termíny jeho plnenia,“ načrtla s tým, že sa budú snažiť všetky investičné zámery dať do takej kondície, aby všetko stíhali a aby Slovensko v zahraničí malo obraz spoľahlivého partnera, ktorý si plní svoje záväzky.

Menej rozvinuté regióny

Ministerka v tejto súvislosti upozornila aj na v pondelok schválené investičné stimuly. Oba mali formu daňovej úľavy a ambíciou kabinetu je takúto podporu smerovať najmä do menej rozvinutých regiónov.

„Pokiaľ zvyšujete ekonomický rast regiónov, tak vám to zabezpečí aj vyšší životný štandard a samozrejme to prinesie aj záujem ľudí pracovať v regiónoch a ostať tam žiť,“ skonštatovala.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováErik Tomáš
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRVolvo