Nissan plánuje do roku 2030 v Európe predávať len elektrické autá, cieľom je znížiť náklady pre zákazníkov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nissan, logo
Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Automobilka Nissan chce urýchliť plány súvisiace s elektromobilitou a do roku 2030 plánuje v Európe predávať výlučne elektrické vozidlá. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Toto oznámenie japonskej spoločnosti prichádza napriek tomu, že Spojené kráľovstvo pred niekoľkými dňami odložilo zákaz predaja nových benzínových a naftových áut z roku 2030 na rok 2035.

Správna vec

Šéf Nissanu Makoto Učida označil plány spoločnosti za „správnu vec“. Nissan taktiež do konca desaťročia predstaví novú technológiu batérií, o ktorej Učida povedal, že zníži čas nabíjania aj náklady na elektrické vozidlá.

Nissan prejde v Európe na plne elektrický pohon do roku 2030. Veríme, že je to správna vec, ktorú treba urobiť pre naše podnikanie, našich zákazníkov a pre planétu,“ vyhlásil Učida.

Zníženie nákladov

V rozhovore pre BBC Učida povedal, že cieľom spoločnosti je znížiť náklady na elektrické vozidlá pre zákazníkov tak, aby neboli drahšie ako benzínové a naftové autá.

Môže to chvíľu trvať, ale pozeráme sa na horizont niekoľkých najbližších rokov,“ povedal. „Dívame sa na to z hľadiska technológie, z hľadiska spolupráce s dodávateľmi a, samozrejme, pracujeme s vládou na tom, ako môžeme spotrebiteľovi poskytnúť tento druh nákladovej konkurencieschopnosti,“ dodal Učida.

Na otázku, či táto cenová parita nastane do roku 2030, odvetil: „To je to, na čo sa zameriavame.“

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Makoto Učida
Firmy a inštitúcie Nissan