Nitriansky Foxconn pociťuje globálny nedostatok komponentov, výrobu však nezastavil ani na jeden deň

žena, elektronika, IT
Foto: ilustračné, www.istockphoto.com

Globálny nedostatok niektorých súčiastok či komponentov už po automobilkách pociťujú aj výrobcovia elektroniky na Slovensku. Ako pre agentúru SITA uviedol manažér komunikácie nitrianskeho Foxconnu Ladislav Procházka, na trhu chýbajú čipy, plastový granulát, kovové súčiastky, ale aj obalový materiál.

Dodávky stíha pokrývať

Jednému z našich najvýznamnejších producentov elektroniky sa však napriek tomu zatiaľ darí pokrývať dodávky týchto vstupov tak, aby nebola plošne ohrozená celá výroba a firma skončila v odstávke.

„V praxi to znamená, že pre krátkodobý výpadok alebo meškanie s dodávkami niektorého komponentu sa obmedzí len časť výroby a ďalšie produkty sa naďalej vyrábajú,“ priblížil Procházka s tým, že počas prvého polroka nemuseli pre chýbajúce súčiastky pozastaviť výrobu ani na jeden deň.

Dopyt bol stabilný

Dopyt po produktoch vyrábaných v nitrianskej fabrike bol podľa neho v prvom polroku stabilný. „Aktuálne je spoločnosť pred hlavnou výrobnou sezónou, ktorá sa v minulosti obvykle začínala o niečo skôr, momentálne však prichádza pre nedostatok komponentov k miernejšiemu nárastu v porovnaní s predošlými rokmi,“ dodal Procházka.

Spoločnosť Foxconn Slovakia je na slovenskom trhu od júla 2010, jej začiatok však siaha až do 90. rokov, keď spoločnosť Sony Slovakia začala svoju výrobu v Trnave. Zameriava sa hlavne na výrobu a predaj spotrebnej elektroniky, najmä LCD a LED televízorov, herných konzol a výrobu plošných spojov. V minulom roku priemerne zamestnávala viac ako 1 400 zamestnancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav Procházka
Firmy a inštitúcie Foxconn