Jaguar Land Rover v Nitre prerušil výrobu, zmeny hlási aj bratislavský Volkswagen

NITRA: Jaguar Land Rover
Jaguar Land Rover v Nitre. Foto: archívne, SITA/Martin Havran
  • aktualizované 11. októbra 17:02

Nitriansky závod Jaguar Land Rover prerušuje od 11. do 15. októbra prevádzku vo výrobných technológiách. Ako ďalej informovala manažérka pre firemné záležitosti automobilky Miroslava Remenárová, zamestnancom z dotknutých prevádzok bude hradená mzda vo výške 80 percent priemernej mzdy. Fabrika aktuálne zamestnáva takmer 4 000 ľudí najmä z Nitrianskeho kraja.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Rovnako ako ostatní výrobcovia automobilov, aj Jaguar Land Rover v súčasnosti zažíva narušenie dodávateľského reťazca v dôsledku pandémie COVID-19, vrátane globálnej nedostupnosti polovodičov, čo má vplyv na naše výrobné plány,“ uviedla Remenárová. Zároveň dodala, že značky Jaguar a Land Rover zaznamenávajú silný dopyt zákazníkov.

Opätovné obmedzenie výroby potvrdil aj bratislavský Volkswagen Slovakia. Ten podľa hovorkyne Lucie Kovarovič Makayovej v dôsledku celosvetového nedostatku polovodičov v súvislosti s epidémiou koronavírusu prispôsobuje časť produkcie aj v aktuálnom týždni. „V závislosti od dostupnosti dielov je začiatkom týždňa čiastočne dotknutá výroba SUV vozidiel. Produkcia v segmente malých mestských vozidiel beží podľa výrobného plánu,“ spresnila Makayová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslava Remenárová
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre