Panattoni Park Bratislava North II posilní priemyselnú infraštruktúru na Slovensku, spoločnosť získala povolenie k ďalšej výstavbe

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Panattoni, Zohor
Panattoni Park Bratislava North II má vyrásť na pozemku s rozlohou 106 345 metrov štvorcových. Foto: Panattoni.
Tento článok pre vás načítala AI.

Spoločnosť Panattoni získala právoplatné stavebné povolenie k začatiu výstavby ďalšieho priemyselného parku v katastri obce Zohor na západnom Slovensku.

Panattoni Park Bratislava North II má vyrásť na pozemku s rozlohou 106 345 metrov štvorcových a posilniť infraštruktúru pre automobilový priemysel na Slovensku. Investorom je investičná skupina Accolade.

Prebieha výstavba prvej haly

„Výstavba projektu prebehne v niekoľkých etapách a celková prenajímateľná plocha po dokončení dosiahne viac ako 46-tisíc metrov štvorcových v troch budovách. Aktuálne prebieha výstavba prvej haly, ktorá poskytne zázemie pre ďalšieho globálneho lídra z automotive sektora,“ informuje ďalej spoločnosť.

Nový nájomca bude mať k dispozícii plochu o veľkosti 20-tisíc metrov štvorcových. Hala bude využívaná predovšetkým na skladovanie komponentov.

„Spoločne budujeme novú priemyselnú infraštruktúru, ktorá prispeje k udržateľnému rozvoju ekonomiky na Slovensku,“ povedal riaditeľ Panattoni Slovensko Erik Ivaničko.

Štruktúra dopytu sa mení

Ako doplnila senior projektová manažérka Accolade Lenka Szkanderová, moderné haly odzrkadľujú súčasné dianie v jednotlivých odvetviach ekonomiky.

„To platí aj v tomto prípade, keď investujeme do nových priestorov pre podnikanie významnej automobilovej spoločnosti,“ podčiarkla. Štruktúra dopytu po nových priemyselných priestoroch sa pritom mení.

Segment e-commerce v poslednom období výrazne klesá, pričom zvýšený záujem prichádza zo strany spoločností z technologického a výrobného sektora, predovšetkým z oblasti automotive. Čoraz viac spoločností sa snaží rozšíriť výrobné kapacity alebo naopak začať výrobu v strednej Európe pre európsky trh. Len na Slovensku aktuálne podniká v automotive sektore cez 150 spoločností.

Panattoni je jedným z najväčších priemyselných developerov na svete s 53 pobočkami v Severnej Amerike, Európe, Saudskej Arábii a Indii. V Európe pôsobí od roku 2005. Spoločnosť doteraz v Európe dokončila projekty, ktoré spolu zahŕňajú viac ako 22 miliónov štvorcových metrov priemyselných priestorov. Medzi jej kľúčových klientov patria spoločnosti Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen a H&M.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AmazonBoschCoca ColaDHLDPDFedExPanattoni Development CompanyVolkswagenWeberWhirlpool