Pandémia zasiahla aj nitriansky Foxconn, spoločnosť zaznamenala takmer pätinový pokles tržieb

Foxconn
Foto: ilustračné, SITA/AP

Pandémia koronavírusu sa podpísala aj pod minuloročné výsledky nitrianskej spoločnosti Foxconn Slovakia. Tržby, ako aj zisk jedného z našich najvýznamnejších producentov elektroniky sa totiž medziročne znížili.

Pokles dopytu po výrobkoch

Ako fabrika informuje vo výročnej správe, jej tržby v uplynulom roku mierne prekročili 1 mld. eur a v porovnaní s rokom 2019 poklesli o 17 %. Zisk išiel vlani dole iba nepatrne, o 2 % na 12,12 mil. eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Pokles súvisí najmä s mesiacmi marec až máj, kedy kvôli pandemickej situácii poklesol dopyt po výrobkoch a spoločnosť kvôli tomu ponížila objem výroby. V ďalších mesiacoch bola výroba plne obnovená a dopyt po výrobkoch spoločnosti bol vysoký aj napriek pretrvávajúcej pandemickej situácii,“ uvádza spoločnosť. Jej hlavným odberateľom je pritom stále skupina Sony, ktorá tvorí 97 % jej výnosov.

Predpoklady pre výrazný rozvoj

Čo sa týka ďalšieho pôsobenia Foxconnu na Slovensku, vyhliadky sú dobré. „Spoločnosť má vytvorené predpoklady pre výrazný rozvoj svojej podnikateľskej činnosti, a to vďaka kvalitnému personálnemu zázemiu, ktoré spolu s orientáciou na diverzifikáciu produktového portfólia umožní dosahovať vyššie obraty, a tým sa zabezpečia priaznivé ekonomické výsledky a vyššia stabilita spoločnosti,“ avizuje fabrika.

Spoločnosť Foxconn Slovakia je na slovenskom trhu od júla 2010, jej začiatok však siaha až do 90. rokov, keď spoločnosť Sony Slovakia začala svoju výrobu v Trnave. Zameriava sa hlavne na výrobu a predaj spotrebnej elektroniky, najmä LCD a LED televízorov, herných konzol a výrobe plošných spojov. V minulom roku priemerne zamestnávala viac ako 1 400 zamestnancov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Foxconn Slovakia