Produkcia trnavského Stellantisu v minulom roku klesla, automobilka však plánuje spustiť výrobu nových modelov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stellantis, F1 Holdings
Foto: Ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Produkcia trnavského Stellantisu dosiahla v minulom roku 264 702 vozidiel. Rok predtým pritom automobilka vyrobila 312 509 áut. Medziročne tak výrobné linky fabriky opustilo o asi 15 % menej automobilov.

Stellantis spúšťa nábor zamestnancov

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol hovorca spoločnosti Michal Nič, 70 % produkcie tvoril Citroen C3, zvyšnú časť Peugeot 208. Jeho výroba v Trnave skončila ku koncu septembra. Hlavné odbytové trhy predstavovali Francúzsko, Taliansko, Veľká Británia, Španielsko a Nemecko.

„Rok 2024 bude pre nás nábehový, so spustením sériovej výroby novej elektrickej C3 a neskôr aj ďalších modelov,“ doplnil aktuálne plány hovorca. V súvislosti so zvyšovaním objemu výrobu bude Stellantis spúšťať nábor zamestnancov na tretiu a neskôr aj štvrtú výrobnú zmenu.

Výroba nových modelov

„Prioritou trnavskej automobilky pre tento rok je spustenie výroby nových modelov načas a v požadovanom objeme a kvalite pre našich zákazníkov,“ uzavrel Nič.

Trnavská automobilka je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream. Sériovú výrobu spustila 1. júna 2006. Priamo v závode pracuje okolo 3 500 zamestnancov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal Nič
Firmy a inštitúcie Stellantis Slovakia