SARIO eviduje na Slovensku stovky priemyselných objektov čakajúcich na investorov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Priemysel, výroba, hala
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) evidovala ku koncu minulého roka celkovo 507 priemyselných nehnuteľností, pozemkov, výrobných hál, priemyselných parkov a kancelárií pre potenciálnych investorov.

Ako ďalej uvádza agentúra vo svojej výročnej správe, dostupnosť vhodných nehnuteľností zohráva kľúčovú rolu pri získavaní nových investícií.

Prehľad ponúkaných objektov

SARIO vybudovala a spravuje verejnú databázu s kompletným prehľadom ponúkaných objektov v rámci celého Slovenska prístupnú na db.sario.sk. Najviac nehnuteľností sa nachádza na území Trnavského kraja, 77.

Ďalej nasledujú Banskobystrický kraj so 73 a Žilinský so 71 objektami. Zhodne po 70 nehnuteľností je v Trenčianskom a Nitrianskom kraji. Prešovský kraj ponúka podľa agentúry 57 objektov, Košický 53.

Najmenšia ponuka v Bratislavskom kraji

Najmenšia ponuka sa spája s Bratislavským krajom, na jeho územní ich je iba 36. V rámci Slovenska je SARIO zastúpená tromi regionálnymi kanceláriami, v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

Tie podľa výročnej správy dlhodobo riešia nedostatok vhodných lokalít na umiestňovanie nových investícií najmä v menej rozvinutých regiónoch.

Príliv investícií s exportným potenciálom

Kancelárie poskytujú majiteľom nevyhovujúcich a dlhodobo nevyužívaných priestorov poradenstvo, ako nehnuteľnosť zatraktívniť, komunikujú s developermi a propagujú oblasti s nedostatkom nehnuteľností ako vhodné destinácie na vybudovanie nových priemyselných parkov.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu je štátna agentúra, ktorá vznikla v roku 2001 v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. SARIO sa usiluje o príliv investícií s exportným potenciálom a pridanou hodnotou na Slovensko, podporuje exportné aktivity slovenských spoločností na globálnom trhu a iniciuje transfer najmodernejších inovatívnych technológií do výrobnej praxe.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRSARIO Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu