Slovenskí exportéri podpísali memorandum s ministerstvami zahraničných vecí, hospodárstva a Eximbankou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lukáš Parízek
Predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek. Foto: archívne, SITA/Diana Černák.
Tento článok pre vás načítala AI.

Rada slovenských exportérov (RSE) podpísala memorandum s ministerstvami zahraničných vecí, hospodárstva a Eximbankou.

Štvorstranné memorandum o spolupráci bolo výsledkom Valného zhromaždenia v Badíne, ktorého sa zúčastnili štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Chovanec, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Vladimír Šimoňák a generálny riaditeľ Exportno-importnej banky Slovenskej republiky Rastislav Podhorec.

Dokument definuje rámec spolupráce pri podpore slovenských firiem na zahraničných trhoch. Signatári ním deklarovali spoločnú vôľu vzájomnej pomoci, čo prispeje k prehlbovaniu kontaktov a väzieb medzi aktérmi národného systému podpory exportu.

Podpísanie štvorstranného memoranda medzi kľúčovými aktérmi umožnilo spečatiť dohodu o spolupráci medzi súkromným sektorom a štátnymi inštitúciami. Je to pozitívny signál aj v rámci medzirezortnej spolupráce. Osobne považujem tento moment za prelomový, je vyústením nášho štvorročného úsilia pre slovenských exportérov,“ uviedol predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek.

Zástupcovia spoločností, ktoré sú členmi RSE, a jej inštitucionálni partneri si na valnom zhromaždení tiež schválili zloženie predsedníctva rady na ďalšie funkčné obdobie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lukáš ParízekRastislav ChovanecRastislav Podhorec
Firmy a inštitúcie EximbankaMH Ministerstvo hospodárstva SRMinisterstvo zahraničných vecí SRRada slovenských exportérov