Slovenskí exportéri sa objavili v rámci výstavy EXPO v dubajskej televízii (video)

Exportéri, Expo

Slovenskí exportéri prezentujúci v súčasnosti v rámci slovenského pavilónu na Expo Dubaj 2020, boli predmetom piatkovej debaty na televíznej stanici Dubai One. Studio Expo, televízna relácia špecificky dedikovaná prezentácii jednotlivých pavilónov, v piatok privítala v štúdiu podpredsedu Rady slovenských exportérov Zulfa Hyatt-Khana.

Počas debaty boli komunikované komparatívne výhody podnikania v strednej Európe a ekonomický potenciál spolupráce medzi Spojenými arabskými emirátmi a Slovenskom. Reportáž neobišla ani hlavnú expozíciu nášho pavilónu, koncept vodíkového automobilu MH2 z dielne spoločnosti Matador GroupTechnickej univerzity v Košiciach. Diskutujúci sa dotkli a spomenuli aj ďalšie slovenské firmy ako Inobat, AgeVolt či SEAK.

Na EXPO máme približne dvadsiatku našich členov. Práve inovačný potenciál slovenských výrobcov a celková prezentácia krajiny je esenciálnou myšlienkou alebo leitmotívom slovenského pavilónu v Dubaji,“  informoval Zulf Hyatt-Khan z Rady slovenských exportérov, ktorý poskytuje súčinnosť a podporu slovenským spoločnostiam v Spojených arabských emirátoch.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rada slovenských exportérov (RSE) predstavuje funkčnú a efektívnu platformu komunikácie medzi slovenskými podnikateľmi, štátnymi a finančnými inštitúciami, ako aj medzinárodnými organizáciami, v ktorých je Slovensko členom.

Podnikateľské združenie má 100 aktívnych členov, je certifikovaným klastrom EÚ, členom Rady vlády pre konkurencieschopnosť  a produktivitu, háji a presadzuje záujmy slovenských exportérov nielen doma, ale najmä v zahraničí. RSE svojim členom poskytuje informačnú, analytickú podporu a poradenstvo s cieľom podpory rastu a konkurencieschopnosti slovenských spoločností na zahraničných trhoch.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Zulfa Hyatt-Khana
    Firmy a inštitúcie AgeVoltInoBatMatador GroupRada slovenských exportérovSEAKTechnická univerzita Košice