Embraco v Spišskej Novej Vsi pristúpi k ďalšej odstávke, vyjadrili sa aj hromadnému prepúšťaniu

Embraco
Foto: ilustračné, SITA/Rastislav Ovšonka

Spoločnosť Embraco Slovakia pristúpi od stredy 29. júna k ďalšej odstávke. V závode v Spišskej Novej Vsi sa dotkne niektorých výrobných liniek a potrvá štyri pracovné dni.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa slov jeho riaditeľa Tomáša Kandru v súčasnosti nepočítajú s prerušením výroby v celom závode, je však pripravený plán odstávok podľa aktuálneho dopytu, a ten sa môže priebežne meniť.

Pracovné zmluvy stále nepredlžujú

Spoločnosť oznámila, že v závode pretrváva situácia, o ktorej informovala v marci. Aj naďalej nepredlžuje pracovné pomery niektorým zamestnancom, ktorí boli prijatí najmä v rokoch 2020 a 2021 a mali uzavreté pracovné zmluvy na dobu určitú.

Pokles dopytu v dôsledku vojny

Celkovo je táto situácia spôsobená na jednej strane poklesom dopytu od zákazníkov v dôsledku vojnového konfliktu na Ukrajine, ale aj ďalšími ekonomickými faktormi. Spoločnosť do dnešného dňa neoznámila hromadné prepúšťanie na úrade práce,“ dodal Kandra.

V spišskonovoveskom závode pracuje momentálne okolo 2 000 zamestnancov.

Embraco Slovakia

Závod Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi otvorili v roku 1999. Zameriava sa predovšetkým na výrobu kompresorov pre komerčné chladenie a kondenzačné jednotky. Brazílskeho výrobcu kompresorov vlastnil a kontroloval americký koncern Whirlpool. Od roku 2019 patrí do skupiny Nidec Global Appliance.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kandra
Firmy a inštitúcie Embraco SlovakiaNidec Global ApplianceWhirlpool