Spoločnosť Haleon chce v Leviciach vybudovať technologické centrum, zamerané má byť na vývoj a testovanie produktov ústnej hygieny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zubna kefka.jpg
Tento článok pre vás načítala AI.

Spoločnosť Haleon chce v priemyselnom parku Géňa v Leviciach vybudovať technologické centrum. Zamerané má byť na vývoj a testovanie nových produktov a výrobných procesov v segmente ústnej hygieny.

Firma chce do projektu investovať viac ako 19 mil. eur a vytvoriť osem nových pracovných miest. Počíta pritom aj s pomocou štátu. Ministerstvo hospodárstva navrhlo pre spoločnosť stimul vyše 3 mil. eur vo forme úľavy na dani z príjmov. O jeho poskytnutí bude rozhodovať vláda.

Haleon aktuálne v Leviciach vyrába produkty ústnej hygieny. Závod má vo svojom výrobnom portfóliu mnoho značiek zubných pást ako Sensodyne, Parodontax či Aquafresh. Jej súčasné kapacity na vývoj však nepostačujú dopytu, preto vznikla potreba zriadiť novú prevádzkareň.

„Technologické centrum umiestnené v blízkosti priemyselnej výroby môže svoj výskum prakticky ihneď aplikovať, preto skupina prijala rozhodnutie investovať v Leviciach,“ uvádza sa v žiadosti o investičnú pomoc. Práce na projekte by mali byť ukončené v roku 2027.

Slovenský Haleon je súčasťou skupiny Haleon, ktorá sa špecializuje na vývoj a výrobu liečiv a kozmetických výrobkov v segmentoch ústnej hygieny, vitamínových, minerálnych a doplnkových produktov, liečiv potlačujúcich bolesť, starostlivosti o dýchacie cesty a starostlivosti o zažívanie. Vznikla v roku 2022 následkom odčlenenia od GSK plc s cieľom vytvoriť samostatnú entitu zameranú na zákaznícku zdravotnú starostlivosť.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR