Trnavský Stellantis predĺžil ohlásené prerušenie výroby, linky budú stáť až päť dní

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stellantis, automobilka
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 26. októbra 2022, 15:52

Trnavská automobilkaStellantis Slovakia predĺžila v utorok ohlásené prerušenie výroby. Ako uvádza na sociálnej sieti, z dôvodu nedostatku dielcov nebude produkcia pokračovať ani v pondelok 31. októbra.

„Plán výroby na ostatné dni budúceho týždňa upresníme v internom ozname s pracovným kalendárom,“ dodáva fabrika. Tá už informovala, že pre komplikovanú situáciu s dodávkami dielcov budú jej linky stáť od štvrtka 27. októbra do nedele 30. októbra.

Čo sa týka aktuálnej situácie v ďalších automobilkách pôsobiacich na Slovensku, žilinská Kia vyrába v štandardnej trojzmennej prevádzke.

„Pokiaľ sa nič výnimočné nestane, tak plánujeme týmto spôsobom vyrábať do konca mesiaca,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca fabriky Tomáš Potoček.

Produkcia v nitrianskom závode Jaguar Land Rover prebieha podľa manažérky pre firemné záležitosti Miroslavy Remenárovej plynule, pričom ju v prípade potreby prispôsobujú aktuálnej situácii v dodávateľskom reťazci.

Výroba v bratislavskej automobilke Volkswagen Slovakia aktuálne beží vo všetkých segmentoch a zmenách. „Rovnako by tomu malo byť aj v nasledujúcich dňoch,“ doplnila pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Trnavská automobilka Stellantis je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream. Aktuálne vyrába modely Citroën C3, Peugeot 208 a jeho plne elektrickú verziu e-208. Fabrika generuje viac ako 3 500 priamych pracovných postov. Okrem toho dáva prácu takmer 20 000 ľudom prostredníctvom svojich dodávateľov. Vlaňajšia produkcia automobilky dosiahla 316 440 vozidiel.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Potoček
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover SlovakiaKia SlovakiaStellantis Slovakia