U. S. Steel predáva svoj podiel v spoločnosti RMS Košice, nový vlastník preberie aj všetkých zamestnancov

KOŠICE - Piate výročie U.S. Steel
Spoločnosť U. S. Steel Košice Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer

Spoločnosť U. S. Steel Košice predáva svoj obchodný podiel v spoločnosti RMS Košice a v súčasnosti prebiehajú finálne rokovania.

Benefity majú zostať zachované

Novým, stopercentným vlastníkom, by sa od novembra 2021 mala stať spoločnosť Termostav – Mráz, pričom nový vlastník preberie všetkých zamestnancov a ich benefity majú ostať zachované v zmysle platnej kolektívnej zmluvy. Oceliarne o tom informovali na svojom webe.

U. S. Steel Košice sa chce sústrediť na podstatu svojho podnikania, produkciu oceľových výrobkov a ráta s prehĺbením spolupráce s tradičným dodávateľom žiaruvzdorných výrobkov, spoločnosťou Termostav – Mráz.

Môžu rozvíjať svoje služby

„Sme radi, že náš dlhoročný partner s nami bude rozvíjať podnikanie nielen v oblasti poskytovania žiarotechnických služieb, ale aj v oblasti výroby žiaruvzdorných materiálov. Naše dlhoročné skúsenosti s Termostav – Mráz nám dávajú záruku, že naše partnerstvo do budúcich rokov bude vzájomne prospešné a zabezpečí ďalší rozvoj spoločnosti RMS,“ uviedla Elena Petrášková, viceprezidentka pre dcérske spoločnosti a generálna právna zástupkyňa.

„Máme dlhoročné skúsenosti s umiestňovaním žiaruvzdorných produktov v hutníckom priemysle a v budúcnosti budeme môcť vďaka tejto zmene vyrábať a ďalej rozvíjať to, čo od nás zákazníci na celom svete ­chcú,“ dodal Štefan Mráz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice