Volkswagen Slovakia očakáva po dlhom krízovom období zlepšenie, v roku 2023 vyrobili podstatne viac vozidiel 

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOLKSWAGEN: Štart sériovej výroby nových modelov
Pohľad na montážny proces vozidiel počas mediálneho podujatia vo Volkswagen Slovakia v Devínskej Novej Vsi pri príležitosti štartu sériovej výroby nových modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb spojeného s prehliadkou novej karosárne pre menované modely a montážnej linky, do ktorej bola integrovaná výroba týchto modelov. Bratislava, 1. december 2023. Foto: SITA/Michal Veterník.
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislavský Volkswagen Slovakia po troch náročných krízových rokoch poznačených epidémiou koronavírusu, čipovou krízou a nedostatkami v dodávateľskom reťazci očakáva, že postupne dosiahne predkrízové čísla produkcie.

Finálna fáza projektu BETA+

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, v roku 2023 sa im podarilo vyrobiť podstatne viac vozidiel najmä vďaka čiastočnej stabilizácii dodávateľského reťazca. Presné čísla zverejňuje fabrika tradične až počas výročnej tlačovej konferencie.

V roku 2023 sme vstúpili do finálnej fázy projektu BETA+, ktorý znamenal pre našu spoločnosť začiatok výroby nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb. Do sériovej produkcie sa dostali oba modely koncom roka,“ priblížila hovorkyňa najdôležitejšie udalosti v automobilke v minulom roku.

Nová generácia elektrického modelu

Zároveň na jar oznámili pridelenie výroby novej generácie čisto elektrického modelu Porsche Cayenne do bratislavského závodu. Do histórie závodu sa zapísala aj výroba jubilejného 7-miliónteho vozidla. V martinskom závode bol zase vyprodukovaný v poradí 600-miliónty komponent. Prioritou na začínajúci rok zostáva súčasný nábeh projektu BETA+.

V roku 2024 nás čaká štart sériovej výroby modelu Škoda Superb vo verzii limuzína. Zároveň sa pripravujeme na nábeh nového Porsche Cayenne, ktoré sa bude vyrábať ako elektrický nástupca súčasnej generácie,“ doplnila ďalej Makayová. Naďalej budú pokračovať aj v investičnej aktivite v súvislosti s prípravou na nové projekty.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 7 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine. Spoločnosť už na Slovensku preinvestovala vyše 5 miliárd eur.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen Passat, Škoda Superb a Škoda Karoq. V závode v Martine sa produkujú komponenty pre prevodovky a podvozky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Kovarovič Makayová
Firmy a inštitúcie Volkswagen Slovakia