ŽOS Trnava zabezpečí časť výroby nových vlakov pre regionálnu prepravu na východe Slovenska

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vozen ampz bude premavat od 19. 6. 2020.jpg
Spoločnosť ŽOS Trnava, a.s., zabezpečí časť výroby nových osobných vlakov pre regionálnu prepravu na východe Slovenska. Foto: ilustračné, ZSSK

Spoločnosť ŽOS Trnava, a.s., zabezpečí časť výroby nových osobných vlakov pre regionálnu prepravu na východe Slovenska. Na realizácii zákazky pre Železničnú spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) za takmer 170 miliónov eur sa bude podieľať spolu s českým partnerom Škoda Transportation, a. s., Plzeň, s ktorým uspeli v tendri.

Súčasťou už uzavretého kontraktu je dodanie zatiaľ deviatich štvorvozových RegioPanterov, v prípade využitia opcie zabezpečia aj dodanie ďalších jedenástich súprav.

Spoľahlivý partner českej spoločnosti

„Ďalšia zákazka na nové vlaky potvrdzuje, že naša spoločnosť sa stala dlhodobým a spoľahlivým partnerom Škoda Transportation,“ povedal podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ ŽOS Trnava Miloš Kyselica.

Spolupráca s českou spoločnosťou nie je obmedzená len na Slovensko. „V Trnave vyrábame pre Škodovku 29 samostatných vložených vozňov pre elektrické jednotky EMU 310, ktoré budú dodané pre Juhomoravský kraj, a rokujeme o dodávke aj ďalších vložených vozňov,“ uviedol Kyselica.

Škoda vyrobí hrubé stavby

Forma spolupráce s českou spoločnosťou v projektoch je taká, že Škoda vyrobí hrubé stavby skríň, podvozky a trakčné sety, ktoré bude dodávať do ŽOS Trnava.

Tá bude realizovať aj povrchovú úpravu, montáž vložených vozňov elektrických jednotiek a oživovanie samostatných vložených vozňov. Následne oživí vložené vozne transportované zákazníkovi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie A.s.PlzeňS ktorým uspeli v tendriŠkoda TransportationŽOS TrnavaZSSK Železničná spoločnosť Slovensko