Akvapark v Poprade má nového finančného partnera, prejde si kompletnou zmenou a v hre sú i ďalšie atrakcie

AquaCity Poprad
AquaCity Poprad. Foto: AquaCity Poprad

Do popradského akvaparku vstúpil nový finančný partner, a to spoločnosť Pro Partners Holding. Aquacity Poprad, doterajšieho majiteľa a zakladateľa Jana Telenskeho, prechádza od 1. februára tohto roka kompletnou reštrukturalizáciou.

Prostredníctvom tlačovej správy o tom vo štvrtok neskoro večer informovala marketingová manažérka akvaparku Lenka Chovancová.

Postaviť chcú nové atrakcie pre turistov

Súčasťou akvizície je aj takmer 15 hektárov pozemkov v tesnom susedstve akvaparku, určených na ďalší rozvoj. Manažment, novú akcionársku štruktúru a projekty na najbližšie roky plánuje spoločnosť predstaviť v marci.

„Z dôvodu smelých a dlhodobých investičných zámerov, ktoré budú trvať sedem až desať rokov, bolo potrebné nájsť nového finančného partnera. Napriek viacerým ponukám sa pán Telensky rozhodol prijať ponuku spoločnosti, ktorá chce zachovať jeho myšlienku a naplniť jeho vízie, pri zachovaní aktuálneho manažmentu a zamestnancov spoločnosti,“ uviedla Chovancová.

Zároveň uviedla, že pri akvizícii samotnej spoločnosti pôsobí Pro Partners viac v pozícii financujúceho partnera spolupracujúceho so súčasným manažmentom. Sústreďovať sa bude na akvizíciu a ďalší rozvoj spomínaných susedných pozemkov.

V tejto súvislosti už pripravuje urbanisticko-architektonickú súťaž na návrh ďalšieho rozvoja lokality. Súčasťou má byť aj výstavba ďalších turistických atrakcií. V spolupráci s akvaparkom taktiež pripravuje výstavbu rekreačných apartmánov v tesnom susedstve.

Plánujú dokončiť rekonštrukciu akvaparku

Rezort Aquacity tvorí trinásť bazénov, wellness centrum, hotelové zariadenia, kongresové priestory, zdravotnícke centrum, Národné tréningové futbalové centrum a iné prevádzky. Patrí medzi najnavštevovanejšie atrakcie Slovenska. Do začiatku pandémie v roku 2020 ho navštívilo takmer 10 miliónov turistov.

Podľa riaditeľa Richarda Pichonského sa spoločnosť rozdelí na štyri hlavné piliere – Relax a oddych, Šport, Zdravotná starostlivosť a Development. V tomto roku čaká AquaCity Poprad dokončenie rekonštrukcie akvaparku a 50 metrového plaveckého nerezového bazéna, spoločných priestorov šatní a detských atrakcií.

Začne sa tiež s výstavbou apartmánových domov. Medzi ďalšie projekty patrí rozšírenie a dokončenie úzko špecializovaného zdravotníckeho zariadenia.

Pre pandémiu sú v státisícovej strate

Areál Aquacity vybudovala z pôvodnej mestskej plavárne a prevádzkovala spoločnosť Aquapark Poprad, s. r. o. V roku 2002 ju založila Telenskeho spoločnosť Letheby & Sons Limited a mesto Poprad. Svoj 15-percentný podiel v akvaparku samospráva v roku 2020 spoločnosti odpredala.

Celkové výnosy spoločnosti Aquapark Poprad predstavovali podľa internetovej stránky Finstat v roku 2020 takmer 6,7 milióna eur. Pri poklese tržieb o 46 percent sa však dostala do straty mínus 320 161 eur.

Pro Partners je investičná skupina pôsobiaca v strednej a východnej Európe. Založená bola v roku 1996, sídli v Bratislave. Spravuje aktíva presahujúce 1,5 miliardy eur. Zameriava sa najmä na sektory finančníctva, nehnuteľností, zdravotníctva a turistického ruchu.

V rámci posledného spomínaného sa skupina podieľala na developmente a prevádzkovaní viacerých stredísk ako Wellness Hotel Patince, Winter park Martinky a Holidaypark Kováčová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Pichonský
Firmy a inštitúcie AquaCity Poprad