Bratislava investuje milióny do športovísk, najnovším je skatepark Janka Kráľa (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Nový skatepark pod Mostom SNP
Atmosféra v novom skateparku v Sade Janka Kráľa pod Mostom SNP. Bratislava, 24. máj 2024. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislava v poslednom období investuje do modernizácie športovísk milióny eur. Z najväčších možno spomenúť zimný štadión Harmincova a Ondreja Nepelu, Plaváreň Pasienky, kúpalisko Rosnička, či revitalizáciu Areálu zdravia Zlaté piesky. Najnovším prírastkom do športovej infranštruktúry je skatepark Janka Kráľa.

Ten sa nachádza pod Mostom SNP, na petržalskej strane, v susedstve Sadu Janka Kráľa. Je dostupný MHD aj bicyklom a s rozlohou 1350 m2 sa zaradil medzi najväčšie skateparky na Slovensku. „Navrhnutý je tak, aby využíval konštrukciu mosta, mostný svah aj piliere,“ priblížil magistrát na víkendovom otvorení.

Skatepark je pilierom rozdelený na dve funkčné zóny. Časť pri znovuotvorenom Cvičku je vhodná skôr pre pokročilejších, zóna pri svahu zas pre začiatočníkov. Športovisko je k dispozícii pre všetky kolieskové športy, vrátane korčuľ a kolobežiek. Jeho súčasťou sú tiež pobytové schody.

Hlavné mesto plánuje tento rok investovať do športovej infraštruktúry viac ako 3 milióny eur. „Veľkou príležitosťou pre rozvoj športu je aj implementácia športových prvkov do verejných priestorov, čo možno vidieť napríklad v prípade šiestich Cvičiek,“ konštatuje magistrát.

Bratislava poskytuje tiež dotácie na podporu športových klubov. „Najmä vďaka iniciatíve námestníčky Lenky Antalovej Plavuchovej sa podarilo presadiť 50-percentnú úľavu na daň z nehnuteľností pre priestory užívané na šport,“ dodáva mesto.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MIB Metropolitný inštitút Bratislavy