Bratislava pokračuje v obnove verejných priestorov, otvorí ďalšie parky (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Park Legionárska
Park Legionárska Foto: Marek Velček
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislava v tomto roku otvára viacero zmodernizovaných verejných priestorov v rámci projektu Živé miesta. Koncom mája sprístupnili nový Skatepark Janka Kráľa, o týždeň neskôr otvorili vynovený park na Dunajskej. Počas najbližšieho víkendu príde na rad nový Park Legionárska a Park Kazanská.

Zanedbané miesto pod Mostom SNP zmenili na jeden z najväčších skateparkov na Slovensku. „Rôzne komunity tu nájdu miesto, kde sa môžu vďaka ochrane mostu stretávať aj počas dažďa a vďaka obnoveniu osvetlenia v pôvodných mostných nikách môže byť nový areál plný života aj po zotmení,“ konštatuje magistrát.

Skatepark Janka Kráľa
Skatepark Janka Kráľa Foto: Marek Velček

Park na Dunajskej s vodnou hrou pre deti

Na Deň detí otvorili obnovený verejný priestor na Dunajskej ulici. Revitalizácia parku priniesla nové dopadové plochy a herné prvky, nový mobiliár a osvetlenie. Vytvorili tu tiež vodnú hru pre deti s vodozádržnou funkciou. K existujúcej vzrastlej zeleni doplnili trvalkové záhony a pobytový trávnik.

Park Dunajská po zmene
Park Dunajská po zmene Foto: Marek Velček

Park Legionárska s multifukčným ihriskom

V sobotu 8. júna otvoria park na Legionárskej. „Neurčitý priestor sme zmenili na príjemný parčík na posedenie a šport, ktorý bude krásny najmä počas jari, keď 50 vzrastlých sakúr zakvitne naružovo,“ priblížilo mesto. Zrealizovali tu terénne úpravy, doplnili výsadbu a osvetlenie, vytvorili chodníky a zveľadili predpolie sochy s bustou Sama Chalupku.

Novinkou je aj multifunkčné ihrisko, ktorým reagujú na nedostatok exteriérových športovísk v okolí. Zmenou je, že voľný výbeh pre psov po novom nie je v celom parku, ale vo vyhradenom areáli s hracími prvkami. „Rozšírili sme aj priestor na čakanie za zastávkou MHD a opravili chodník od Kmeťovho námestia popri internáte,“ dodáva mesto.

Paralelne s Radlinského ulicou pribudol drevený palubový chodník tak, aby ochránili koreňové sústavy existujúcich vzrastlých stromov. Lokálnym partnerom obnovy parku na Legionárskej  je Slovenská technická univerzita.

Park Legionárska
Park Legionárska Foto: Marek Velček

Park Kazanská s priestorom pre trhy

V nedeľu 9. júna otvárajú park Kazanská vo Vrakuni. „Zanedbanú verejnú plochu na križovatke Kazanskej a Čiernovodskej sme zmenili na atraktívny verejný priestor s množstvom zelene,“ konštatuje magistrát. Kým park poslúži na trávenie voľného času a tranzit, plocha vedúca k zdravotnému stredisku umožní organizáciu príležitostných trhov.

Povrch parku tvorí mlat, ktorého plochu dopĺňajú novovysadené stromy. Nachádza sa tu tiež atypický mobiliár, ktorý poslúži ako sedenie a vizuálny doplnok priestoru. Revitalizácia priniesla aj rekonštrukciu a doplnenie verejného osvetlenia, stojanov na bicykle, odpadkových košov a lavičiek.

Park Kazanská
Park Kazanská (vizualizácia) Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Bratislavský magistrát