Drevené obloženie sa vracia: Retro trend minulého storočia v novom šate

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Drevené obloženie sa vracia: Retro trend minulého storočia v novom šate
Ilustračné foto: www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Drevené obloženie, nostalgický dizajnový prvok zo 60. a 70. rokov 20. storočia, sa vracia na scénu interiérového dizajnu. Tento trend, ktorý pridáva teplo a textúru stenám a stropom, podstupuje modernú transformáciu, aby zapadol do súčasných domovov. Avšak tentoraz je drevené obloženie svetlejšie, teplejšie a selektívnejšie umiestnené, čím sa líši od jeho temných a rustikálnych predchodcov.

Drevené obloženie súčasnosti

Dnešné drevené obloženie sa od svojich predchodcov líši nielen farebnou paletou, ale aj štýlom inštalácie. Mnohé moderné domovy využívajú svetlejšie povrchové úpravy dreva, prírodné tóny a kresby, ktoré sú v kontraste s rustikálnymi a bielymi tónmi obloženia stien, charakteristickými pre moderné štýly.

Lamelové drevené panely, ktoré sú úzke a hrubo narezané, inštalované vertikálne a vzdialené od seba, vytvárajú grafický vzor s mnohými rozmermi. Tento typ obloženia, často kombinovaný s tmavším podkladom, pridáva vizuálnu hĺbku a sofistikovanosť.

Ako pridať prvky moderného dreveného obloženia do vášho interiéru

Pri výbere dreveného obloženia pre váš domov existuje niekoľko možností:

Prefabrikované drevené panely: Tieto panely sú často vyrobené z drevenej dyhy a sú k dispozícii v rôznych vzoroch a veľkostiach. Sú cenovo dostupné a ľahko prístupné v obchodoch so stavebninami.

drevené obloženie sa vracia
Ilustračné foto: www.gettyimages.com

Drevené dosky: Individuálne zavesené dosky ponúkajú vyššiu estetickú hodnotu, ale sú náročnejšie na inštaláciu. Vyžadujú vyššiu presnosť a trpezlivosť, najmä pri pokrývaní väčších plôch.

Alternatívne formáty: Inovatívne možnosti ako vinylové tapety s dreveným vzorom alebo vzorované tapety s dreveným obložením ponúkajú jednoduchšie a cenovo dostupnejšie možnosti pre tých, ktorí hľadajú rýchle a nenáročné aktualizácie.

Súčasný prístup tiež zahŕňa kreatívne použitie dreveného obloženia na vizuálne rozdelenie otvoreného pôdorysu alebo zdôraznenie konkrétneho prvku miestnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať