Hotel Avion musel pre pandémiu ukončiť svoju činnosť, budovu chcú prestavať a pribudnúť by mali aj byty

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hotel, dovolenka, turisti
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Hotel Avion pri bratislavskom letisku chcú zmeniť na polyfunkčný objekt s nebytovými priestormi a bytovými jednotkami. Vyplýva to z oznámenia o zmene navrhovanej činnosti predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. Dôvodom zmeny sú podľa navrhovateľa opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19.

Pribudnúť by mali ďalšie poschodia

„Táto nepriaznivá situácia pretrváva a nie je predpoklad na výrazné zlepšenie ani v budúcnosti, následkom čoho bola v roku 2021 ukončená činnosť prevádzky hotela,“ uvádza navrhovateľ s tým, že z tohoto dôvodu sa rozhodol situáciu riešiť prestavbou hotela na polyfunkčný objekt s perspektívou lepšej využiteľnosti objektu a jeho ekonomickej a spoločenskej prosperity.

V rámci plánovanej rekonštrukcie existujúcej budovy uvažujú s nadstavaním dvoch podlaží a dostavbou formou rozšírenia existujúcich podlaží o tri metre po oboch stranách. „Nová prístavba pôdorysu L s ustúpenými podlažiami bude konštrukčne samostatná, od jestvujúcej budovy plne oddilatovaná,“ uvádza sa v zámere.

Zmena by si vyžiadala rozsiahlejšie úpravy

Vzhľadom na pôvodnú funkciu objektu a jeho transformáciu na polyfunkčný objekt s nebytovými priestormi a bytovými jednotkami a výrazné dispozičné zmeny, sa v projekte počíta s búracími prácami.

Ich súčasťou bude aj búranie, respektíve výmena povrchových častí spevnených plôch – asfalt, betón, betónová dlažba a odstránenie, prípadne prekládka podzemných vedení inžinierskych sietí. Navrhovateľ zatiaľ nepredstavil predpokladané náklady ani termín výstavby.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať