Na Mlynských nivách v Bratislave má vyrásť polyfunkčný súbor, investora to bude stať 25 miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cesta, bulvár Mlynské Nivy

V lokalite Mlynské nivy v Bratislave má vyrásť polyfunkčný súbor NIVI za približne 25 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Východná časť na stvárnenie

„Predmetom navrhovanej činnosti je polyfunkčný súbor s vlastným zázemím,“ uvádza sa v zámere. Predpokladaný termín začatia výstavby je tretí kvartál budúceho roka, ukončenie výstavby je naplánované na tretí kvartál roka 2024. Zámer počíta s dvoma objektmi, jeden má mať 24 podlaží, druhý 10 podlaží.

Projekt NIVI je pokračovaním výstavby v zóne Mlynské nivy vo východnej časti ulice Mlynské nivy. „Zatiaľ čo západná časť tohto bulváru je dnes už vyriešená, východná časť ešte čaká na svoje stvárnenie a pomaly sa premieňa na modernú mestskú štvrť,“ uvádza navrhovateľ v zámere.

Nosná je občianska vybavenosť

Na ploche riešeného územia sú navrhnuté dva objekty so spoločnou podnožou – dvojpodlažným podzemným parkoviskom. Nosným ťažiskom navrhovanej činnosti je funkcia občianskej vybavenosti s doplnkovou funkciou bývania so súvisiacim zázemím.

Objekt A bude situovaný v západnej časti pozemku a bude obsahovať 24 nadzemných podlaží a jedno technické podlažie. Na prvom nadzemnom podlaží bude situovaná recepcia, lobby, reštaurácia a priestor pre coworking.

Bude tam aj prechodné ubytovanie

Druhé podlažie je navrhnuté ako administratívny priestor, od tretieho po desiate podlažie budú vyčlenené priestory pre prechodné ubytovanie. Na jedenástom až dvadsiatom podlaží budú situované bytové jednotky.

Najvyššie štyri nadzemné podlažia budú orientované pre hotelové strednodobé ubytovanie. Objekt B bude situovaný v severnej časti pozemku a bude obsahovať desať nadzemných podlaží a jedno technické podlažie, z funkčného hľadiska je určený pre hotel.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať