Najdrahšia nákupná ulica sveta je v New Yorku

Msatw Tokyo Japan
Zdroj: Cushman & Wakefield / Tokyo

Horná časť newyorskej Piatej avenue ostáva najdrahšou nákupnou ulicou sveta, po nej nasleduje Causeway Bay v Hongkongu. Vyplýva to zo správy Najdrahšie nákupné ulica sveta, ktorá hodnotí 451 najvychýrenejších nákupných destinácií na celom svete na základe údajov získaných spoločnosťou Cushman & Wakefield. Správa porovnáva nájomné v 68 krajinách.

Ako ďalej spresnila spoločnosť Cushman & Wakefield, horná časť Piatej avenue ostáva najdrahšou nákupnou ulicou na svete s ročným nájomným 28 262 eur za meter štvorcový, kým hongkonská Causeway Bay si udržiava druhé miesto aj napriek poklesu ročného priemerného nájomného o 4,7 % na 25 673 eur za meter štvorcový. Londýnska New Bond Street sa umiestnila na treťom mieste, keďže sa ročné nájomné zvýšilo o viac ako tretinu oproti minulému roku – na 16 200 eur za meter štvorcový.

Polovica z desiatich najdrahších ulíc sveta je v Európe

Milánska Via Montenapoleone, kde ročné nájomné vzrástlo až o 12,5 % na 13 500 eur za meter štvorcový, sa umiestnila na štvrtom mieste, kým Avenue des Champs Élysées v Paríži, kde nájomné dosiahlo 13 255 eur za meter štvorcový na rok, padla na piate miesto aj napriek tomu, že nájomné sa počas roka nezmenilo. „Oživenie v maloobchodnom sektore v Európe pokračovalo a očakáva sa, že silná výkonnosť bude pokračovať aj v roku 2018. Polovica z desiatich najdrahších ulíc sveta sa nachádza v Európe, čo odráža silu dopytu. Prvotriedne lokality majú výhodu pri získavaní najprestížnejších značiek a zvyšujúcemu sa nájomnému v niektorých oblastiach pomohli čísla vysokej návštevnosti turistov,“ uviedol vedúci retail tímu v Cushman & Wakefield pre EMEA región Justin Taylor.

Desiatku najdrahších ulíc uzatvára Viedeň

Zvyšné miesta v najlepšej desiatke dopĺňajú ulica Ginza v Tokiu (11 300 eur za meter štvorcový na rok), Pitt Street Mall v Sydney (9 422), Myeongdong v Soule (8 598), Bahnhofstrasse v Zürichu (8 310) a Kohlmarkt vo Viedni (4 620).

Cushman & Wakefield pôsobí v oblasti realitných služieb. Zamestnáva 43 000 zamestnancov vo viac ako 60 krajinách sveta. S obratom 5 miliárd dolárov ponúka služby ako prenájom, správa nehnuteľností, investičné poradenstvo, technická správa, globálne služby pre nájomcov, riadenie investícií, služby projektového manažmentu a služby developmentu, zastupovanie nájomcov, oceňovanie a poradenstvo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom